Najpiękniejszy Człowiek pokolenia… – Brat Albert

Dnia 28 listopada 2017 r. o godz.13.00 w Sali widowiskowej „Podlasie” młodzież klasy 7a wraz z nauczycielką języka polskiego obejrzała inscenizację poetycką poświęcona życiu Adama Chmielowskiego, na podstawie utworów i scenariusza Barbary Maksymiuk zrealizowaną w ramach stypendium Prezydenta Miasta Siedlce. W postać Brata Alberta wcielił się pan Marian Soćko, nauczyciel języka włoskiego z II LO im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach. Oprawę muzyczną spektaklu zapewniła Agnieszka Skup. Na zakończenie widowiska widownia wraz z aktorami zaśpiewała ukochaną pieśń Jana Pawła II, Barkę i symbolicznie podzieliła się chlebem, był to niezwykle wzruszający moment.
Pani Barbara Maksymiuk wraz z panem Krzysztofem Tomaszewskim prowadzą zajęcia Grupy Literackiej Witraż działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content