O, Ziemio Polska …

W dniach 24 – 26 listopad 2018 odbył się  Festiwal „O, Ziemio Polska – z pieśnią i piosenką do Niepodległości, który zorganizował Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach we współpracy z Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Domem Kultury w Kałuszynie, Miejskim Domem Kultury w Mińsku Mazowieckim, Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mordach, Sokołowskim Ośrodkiem Kultury, Węgrowskim Ośrodkiem Kultury.
Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Prezydent Miasta Siedlce – Wojciech Kudelski, JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego – prof. dr hab. Tamara Zacharuk.
Koncert galowy odbył się 26 listopada w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach był podsumowaniem trwających ponad tydzień eliminacji miejskich i powiatowych w wybranych miejscowościach Mazowsza.
W Festiwalu wzięło udział ponad 900 wykonawców. Uczestnicy reprezentowali 43 miejscowości. Naszą szkołę reprezentowali Amelia Zbucka, Gabriela Uziębło, Maja Olczak oraz Marcel Wójcik. Uczniowie przeszli przez przesłuchania miejskie i dostali się do finału wojewódzkiego. Wykonali dwa utwory ,, Warszawskie dzieci” oraz ,, Dziewczyna z granatem w ręce”. Do konkursu przygotowała uczniów pani Małgorzata Rudnicka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content