Viele Grüße aus …, czyli Pozdrowienia z …

Viele Grüße aus…, czyli Pozdrowienia z… to projekt w programie eTwinning, którego realizacja rozpoczęłą się w maju 2017r. Uczniowie naszej szkoły własnoręcznie przygotowali kartki pocztowe z informacjami kulturoznawczymi w języku niemieckim o Polsce i Siedlcach, które wysłane zostały do szkół partnerskich w Meram (Turcja), w Lipsku (Niemcy), w Piatra-Neamt (Rumunia) i w Budapeszcie. Do szkół partnerskich w Polsce – Jasienicy i Żychlinie trafiły kartki z informacjami o naszym mieście.
W tym roku szkolnym wysłaliśmy własnoręcznie wykonane kartki na Słowację do Topolcany.
A do nas dotarły pozdrowienia z Lipska (Niemcy), z Budapesztu, z Żychlina i Jasienicy. Przysłane kartki zostały wyeksponowane w sali 22.
Uczennice klasy 3 b przygotowały również dla klas partnerskich quiz o Polsce (die Sehenswürdigkeiten in Polen) z wykorzystaniem narzędzi w aplikacji Learning.Aps, który zamieszczony został na stronie projektu i jest dostępny w aplikacjach na stronie Learning.Aps.org. Zachęcamy do rozwiązania quizu i sprawdzenia swojej wiedzy!
W listopadzie otrzymaliśmy listy z propozycją korespondowania z młodzieżą z Lipska. W grudniu 10 uczniów klasy 3b odpisało klasie partnerskiej z Niemiec oraz przygotowało kartki z życzeniami z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
19 grudnia otrzymaliśmy kartki świąteczne od klasy partnerskiej ze Słowacji. Mamy nadzieję, że nasze życzenia również dotrą do Topolcany jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne kartki i listy od pozostałych klas partnerskich.
Opiekun projektu
p. Ewa Jurzyk-Niedziółka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content