Awans koszykarek do rozgrywek regionalnych!

Reprezentacja naszej szkoły w koszykówce dziewcząt w kategorii młodzież (roczniki 2002-2004) okazała się najlepszym zespołem w Siedlcach i w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego zajęła pierwsze miejsce w finale miasta dające awans do zawodów międzypowiatowych.
W tym roku szkolnym, wzorem lat ubiegłych uczennice klas sportowych stworzyły dwa zespoły które rozpoczynały eliminacje w dwóch różnych grupach. Po wygraniu obu grup spotkały się ze sobą w II rundzie będąc jednocześnie organizatorem tych zawodów. W turnieju finałowym rozgrywanym 11.01.2018r w SP 9 zespół SP 1 I wygrał pewnie oba swoje mecze i zajął pierwsze miejsce premiowane awansem do następnego etapu rozgrywek, natomiast zespół SP 1 II przegrał 1 punktem mecz o wejście do finału i ostatecznie okazał się czwartą siłą w mieście.
Reprezentację szkoły tworzyły uczennice z klas:
III c – Laura Bazylczuk, Wiktoria Łuka;
III f – Olga Stawska;
II c – Klaudia Rombel, Michalina Moszyńska, Maria Lichograj, Aleksandra Mućko, Oliwia Rudnik, Małgorzata Murawska, Aleksandra Smulikowska, Justyna Szczygielska;
II d – Oliwia Richter
VII c – Maja Soszyńska, Maja Olczak, Gabriela Guzek, Wiktoria Wielogórska, Amelia Niewiadomska, Justyna Chibowska, Anna Kudelska, Monika Gołuch
Opiekunami byli: Michał Żmińczuk i Paweł Kuligowski.
Wyniki:
I Runda grupa A:
SP 3 Siedlce – SP 1 Siedlce II > 20 : 39
SP 2 Siedlce – SP 1 Siedlce II > 7 : 28)
I Runda grupa C:
SP 1 Siedlce I – SP 5 Siedlce > 65 : 2
SP 1 Siedlce I – SP 8 Siedlce > 48 : 8
II Runda grupa D:
SP 1 Siedlce II – SP 1 Siedlce I > 33 : 29
FINAŁ
SP 1 Siedlce II – SP 5 Siedlce > 19 : 20
SP 1 Siedlce I – SP 9 Siedlce > 80 : 15
mecz o III miejsce
SP 9 Siedlce – SP 1 Siedlce II > 28 : 17
mecz o I miejsce
SP 1 Siedlce I – SP 5 Siedlce > 48 : 18
Wszystkim zawodniczkom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszym etapie zmagań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content