Rozgrywki w grę planszową Miasteczko

Stowarzyszenie tutajteraz zaprosiło szkołę do współorganizacji warsztatów z wykorzystaniem gry planszowej „Miasteczko. Siedlce w XX-leciu międzywojennym”. Dzięki pozyskaniu dotacji z Fundacji Banku Zachodniego udział szkoły w projekcie jest bezpłatny. Warsztaty polegają na organizacji turniejów dla klas, każdy trwa 2 godziny lekcyjne. Stowarzyszenie zapewnia 2 instruktorów, którzy wyjaśnią zasady gry oraz pomagają w rozgrywce. Do projektu zostało zgłoszone trzy klasy. Pierwsze warsztaty odbyły się 6 lutego br., brali w nich udział uczniowie klasy 7a, gra dostarczyła im wielu wrażeń i informacji o Siedlcach.

Gra „Miasteczko”, wydana przez stowarzyszenie tutajteraz, jest umiejscowiona w małej ojczyźnie jaką są Siedlce. Ma charakter historyczny oraz społeczny, zajęcia mogą się odbyć w ramach lekcji historii lub wiedzy o społeczeństwie. Gry planszowe spełniają kryteria innowacyjnej metody nauczania, jaką jest edukacja przez zabawę. W ramach współpracy stowarzyszenie przekazało szkole jedną grę do szkolnej biblioteki.
Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej stowarzyszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content