Finał Konkursu Języka Niemieckiego „Lust Auf Lesen”

24 marca 2018r. w Instytucie Goethego w Warszawie odbył się finał I Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Lust auf Lesen?” organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Siedlce godnie reprezentowały dwie uczennice naszej szkoły: Mariola Nowak i Katarzyna Moczydłowska.
Etap ogólnopolski składał się z dwóch części. W części ustnej dziewczyny zmierzyły się z uczniami z innych regionów Polski w dyskusji na wylosowany temat i opisie obrazka (oczywiście w języku niemieckim). Część pisemna sprawdzała znajomość lektury „Ein Fall für Tessa” Marion Schwenninger i wiedzę realioznawczą o Austrii.
Za udział w finale uczennice klasy 3b otrzymały dyplomy i drobne upominki.

Życzymy dalszych sukcesów!
Ewa Jurzyk-Niedziółka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content