Ostateczne rozstrzygnięcia

Już po raz czwarty na sali gimnastycznej SP 1, odbył się turniej w tenisa stołowego. Zawody te miały na celu propagowanie dyscypliny sportowej jaką jest tenis stołowy, zorganizowanie czasu wolnego dla dzieci i młodzieży z naszej szkoły oraz wyłonienie najlepszych zawodników którzy byli by w stanie rywalizować na zawodach międzyszkolnych.  Przed ostatnimi turniejowymi pojedynkami było dużo niewiadomych. Dzięki temu, iż w ostatnim turnieju punkty za zajęte miejsca była przyznawane podwójnie, szanse na triumf w klasyfikacji ogólnej miało kilku zawodników.
Do zawodów przystąpiło 10 uczestników, zostali oni podzieleni na dwie grupy. W grupach odbywały się pojedynki „każdy z każdym” co pozwoliło nam wyłonić  zawodników grających o miejsca I-IV.
Grupa A

 1. Szymanik
 2. Bareja
 3. Tomaszewski
 4. Izdebska
 5. Janusz – niesklasyfikowany

Gruba B

 1. Murawska
 2. Jędzrzejewski
 3. Lis
 4. Kamińska
 5. Świętochowski

Pojedynki grupowe przyniosły kilka niespodziewanych rozstrzygnięć. Grupę A wygrał Bartłomiej Bareja a drugie miejsce zajął Kajetan Tomaszewski. W grupie B triumf mógł celebrować Rafał Lis a z drugiego miejsca do półfinałów zakwalifikował się Adam Świętochowski.
Półfinałowi przeciwnicy mierzyli się ze sobą już nie po raz pierwszy, jednak na tym szczeblu rozgrywek- doświadczenie , opanowanie, oraz niuanse techniczne były po stronie faworytów rozgrywek. Pierwszy półfinał wygrał Bareja Bartłomiej, a w drugim  lepszy okazał się Rafał Lis. Warte odnotowania jest również fakt ze Tomaszewski Kajetan oraz Adam Świętochowski są uczniami klasy IV szkoły podstawowej a ich półfinałowi przeciwnicy są uczniami klas III ale gimnazjum.
W meczu o trzecie miejsce Adam Świętochowski pokonał Kajetana Tomaszewskiego i zajął III miejsce.
Po raz trzeci w grand prix zwyciężył uczeń klasy IIIe Bartłomiej Bareja, który w dwóch setach wygrał z uczniem klasy IIIa Rafałem Lisem.
Miedzy B.Bareją i R.Lisem do samego końca toczyła się zacięta walka o zwycięstwo w klasyfikacji ogólnej turnieju. Dzięki temu iż Bartłomiej Bareja nie opuścił żadnego turnieju, a w tych co uczestniczył zajmował czołowe lokaty,  ogólna liczba punktów zdobytych wystarczyła do zwycięstwa w całym cyklu turniejów. Wyprzedził on swojego najgroźniejszego przeciwnika o 8 pkt.
Walka o trzecie miejsce również była bardzo pasjonująca i wyrównana. Po podliczeniu wszystkich punktów z czterech turniejów okazało się, że miejsce na najniższym stopniu podium przypadło Adamowi Świętochowskiemu, nieznacznie wyprzedził on Kajetana Tomaszewskiego oraz Damiana Składanowskiego .
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w tej formie aktywnego spędzania czasu wolnego, zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Generalna klasyfikacja po ostatnim turnieju:

 1. Bareja B. – 48 pkt.
 2. Lis R. – 40 pkt.
 3. Świętochowski A. – 18 pkt.
 4. Tomaszewski K. – 15 pkt.
 5. Składanowski D. – 14 pkt.
 6. Tomczuk D. – 14 pkt.
 7. Szymanik E. – 7 pkt.
 8. Pluta H. – 7 pkt.
 9. Chibowski K. – 6 pkt.
 10. Izdebska J. – 5 pkt
 11. Murawska A. – 4 pkt.
 12. Wiśniewski T. – 4 pkt.
 13. Gruda H. – 4 pkt.
 14. Kamińska P. – 3 pkt.
 15. Kozułko Natalia. – 2 pkt.
  Jędrzejewski T. – 2 pkt.
 16. Kamińka P. – 1 pkt.
  Nowak J. – 1 pkt.
  Kujawiak J. – 1 pkt.
  Kosmalski A. – 1 pkt.
  Popławski P. – 1 pkt.
  Wodzyński I. – 1 pkt.
  Smętek K. – 1 pkt.
  Wyrozębska A. – 1 pkt.
  Wierzejska A. – 1 pkt.

W przeciągu czterech spotkań z tenisem stołowym, udało się zachęcić do uczestnictwa w zawodach 25 uczniów. Frekwencja ta nie jest może zadowalająca, jednak dzięki włączeniu tenisa stołowego do punktacji na Najlepszego Sportowca Szkoły, mamy nadzieją że mobilizacja na tego typu turniejach organizowanych przez zespól nauczycieli wychowania fizycznego znacznie wzrośnie.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a zwycięzcom gratulujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content