W Lublinie

Dnia 25 kwietnia klasy 4a, 4b, 7a, 7b i 7c z opiekunami: p. Katarzyną Michalak, p. Kingą Domańską oraz p. Julitą Byczyńską-Kozioł udały się na wycieczkę do Lublina. Wycieczka rozpoczęła się wizytą w teatrze muzycznym w Lublinie, gdzie obejrzeliśmy baletową wersję jednej z najpiękniejszych i najbardziej znanych bajek – „Królewna Śnieżka”. Losy dobrej i pięknej, lecz niestety znienawidzonej przez złą macochę Śnieżki oraz siedmiu wesołych krasnali dostarczyły dzieciom niezapomnianych emocji. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Wsi Lubelskiej – skansenu położonego w dolinie rzeki Czechówki. Pani przewodnik ciekawie opowiedziała nam o życiu na wsi poszerzając wiedzę na temat zwyczajów, obrzędów, tradycji i codziennej pracy ludzi minionej epoki. Muzealna ekspozycja podzielona została na sektory odzwierciedlające zróżnicowanie krajobrazowe i etnograficzne Lubelszczyzny: Wyżyna Lubelska, Roztocze, Powiśle, Podlasie, Nadbuże oraz sektory dworski i miasteczkowy. Wsłuchując się w niezwykłe historie ludzi wpisane w realistycznie odtworzone wnętrza budynków udaliśmy się w podróż do przeszłości, która sprawiała wrażenie jakby czas się zatrzymał. Następnie zwiedzaliśmy najpiękniejszą częścią Lublina – Stare Miasto. Lublin obfituje w zabytki pochodzące z różnych epok. Symbolami miasta są: Brama Krakowska i zamek lubelski na wzgórzu. Na starym mieście znajduje się również ratusz i pozostałości miejskich fortyfikacji. Największym kościołem w Lublinie jest kościół św. Jana, perła baroku na Lubelszczyźnie. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Ogrodzie Botanicznym. Występuje tam obecnie ponad 1600 gatunków drzew i krzewów, ponad 3300 roślin zielnych rosnących oraz ok. 1600 gatunków roślin szklarniowych. Malownicze ukształtowanie terenu sprawiło, że spacer alejkami wśród pięknych roślin był prawdziwą przyjemnością. W znakomitych humorach, chociaż trochę zmęczeni wieczorem wróciliśmy do domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content