11 maja – Dzień Bez Śmiecenia

11 maja 2001 roku Sejm RP przyjął pakiet ustaw, regulujących m.in. obowiązki przedsiębiorców w zakresie gospodarowania odpadami opakowaniowymi, obecnie zmienionych ustawą z dnia 13 czerwca 2013 roku o gospodarce opakowaniami o odpadami opakowaniowymi (Dz.U.2013, Poz. 888), rozpoczął również funkcjonowanie polski system gospodarki odpadami opakowaniowymi zorganizowany zgodnie z wytycznymi Dyrektywy UE 94/62. Dzień bez Śmiecenia – World non-waste Day to pomysł wypracowany przez młodzież z kilkunastu krajów współdziałających w ramach międzynarodowego programu „Europejski Eko-Parlament Młodzieży”, przedsięwzięcia firmowanego przez PRO EUROPE (organizację zrzeszającą działające w ramach systemu Zielonego Punktu organizacje odzysku), a koordynowanego i sponsorowanego w Polsce przez Rekopol. Projekt realizowany jest w ramach publicznych kampanii edukacyjnych prowadzonych przez Rekopol Organizację Odzysku Opakowań S.A
Tego dnia nasza szkoła również przyłączyła się do działań.Uczniowie każdej klasy wykonali plakaty na temat segregacji śmieci i recyklingu. Układali rymowanki związane z ochroną środowiska. Społeczność szkolna uczciła ten dzień ubierając się w kolory segregacji.
Samorząd Uczniowski i nauczyciele przedmiotów przyrodniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content