Podsumowanie I edycji konkursu fotograficznego „Największe dzieła literatury anglojęzycznej”

W dniu 8 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie I edycji konkursu fotograficznego „Największe dzieła literatury anglojęzycznej” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 w Siedlcach we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 w Siedlcach, na które zaproszona została dyrekcja obydwu szkół, jury oraz laureaci konkursu.
W konkursie wzięli udział uczniowie klas VII oraz uczniowie klas gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Siedlcach.
Na podsumowanie konkursu przygotowana została wystawa zwycięskich fotografii.
Spośród nadesłanych 23 prac członkowie jury konkursowego złożonego w równej liczbie z nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3 (Pani Katarzyna Lichograj – nauczyciel języka angielskiego, Pani Kinga Parol – nauczyciel języka angielskiego, Pan Jarosław Grudziński – nauczyciel języka angielskiego, fotograf) oraz nauczycieli ze szkoły Podstawowej nr 1 (Pani Elwira Markowska – nauczyciel języka angielskiego, Pani Bożena Prachnio – nauczyciel plastyki, Pani Katarzyna Michalak – nauczyciel języka angielskiego), wybrało zwycięzców oraz wyróżniło 3 prace.
Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością przy odtwarzaniu scen z literatury anglojęzycznej oraz mieli okazję zapoznać się z twórczością znanych pisarzy. Oprócz przesłanych zdjęć każdy z zespołów musiał zamieścić tekst w języku angielskim i polskim, opisujący przestawioną scenę i ukazane w niej postaci.
Laureatom konkursu wręczone zostały uroczyście dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Oto nagrodzeni uczniowie:
I miejsceWiktoria Rola i Wiktoria Kubaj – klasa 2f (SP 3) – „Pride and Prejudice” Jane Austen
II miejsce – (ax aequo)
o Sebastian Soszyński, Wiktoria Wielogórska i Gabriela Guzek – klasa 7c (SP 1) – „The Twilight Saga Breaking Dawn” Stephanie Meyer
o Marta Cichy – klasa 2f (SP 3) – „Anne of Green Gables” Lucy Maud Montgomery
III miejsce – (ax aequo)
o Maria Lichograj i Piotr Prekurat – klasa 2c (SP 1) – „Wuthering Heights” Emily Brönte
o Emilia Kostyra, Paulina Krasuska, Milena Mościcka – klasa 3a (SP 3) – The Great Gatsby’ Francis Scott Fitzgerald.
Wyróżnienia otrzymali:
Emilia Gręzak i Adam Chomiuk – klasa 3c (SP 3) – „Harry Potter and the Half-Blood Prince” J. K. Rowling
Angelika Kozioł – klasa 3b (SP 1) – „Alice in Wonderland” Lewis Carroll
Maja Michalak klasa 2a (SP 1) „The Vampire Diaries” Lisa Jane Smith
Pragniemy serdecznie podziękować Pani Magdalenie Olszewskiej-Silnej – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Siedlcach oraz Panu Dariuszowi Kupińskiemu – Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 3 w Siedlcach za życzliwość i wsparcie finansowe I edycji konkursu „Największe dzieła literatury anglojęzycznej”.
Członkom jury – Pani Elwirze Markowskiej, Pani Bożenie Prachnio, Pani Katarzynie Michalak oraz Jarosławowi Grudzińskiemu dziękujemy za zaangażowanie i pomoc przy przeprowadzeniu konkursu.
Serdeczne podziękowania składamy również Dyrekcji Kina Helios w Siedlcach za wsparcie i przekazane nagrody dla uczniów.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku konkurs będzie cieszył się równie wielkim zainteresowaniem. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim biorącym udział w konkursie uczniom!

Organizatorzy: Katarzyna Lichograj i Kinga Parol

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content