11 czerwca 2018 r. młodzież gimnazjalna naszej szkoły wspólnie z nauczycielami uczestniczyła na zaproszenie Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach i Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach w spotkaniu z Dorotą Warakomską – dziennikarką telewizyjną i radiową, autorką reportaży i programów telewizyjnych, artykułów prasowych o tematyce międzynarodowej, gospodarczej i finansowej. Temat spotkania brzmiał: Polska. Europa. Ameryka. Gdzie jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Spotkanie w formie wywiadu poprowadziła Hanna Krasuska-Terka. Młodzież mogła poznać kulisy pracy dziennikarskiej, posłuchać wykładu na temat społeczeństwa obywatelskiego w XXI wieku, wziąć udział w dyskusji. Dziennikarka opowiadała o swojej pracy za oceanem, podróżach i spotkaniach z ludźmi z pierwszych stron gazet m.in. z George’em W. Bushem, Hillary Clinton.
Podczas spotkania można było nabyć książkę Doroty Warakomskiej pt. „Co się stanie z Ameryką?”, w której pragnie odpowiedzieć na te i inne pytania związane z obecną kondycją Stanów Zjednoczonych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content