Podsumowanie konkursu o tytuł „Najlepszego Sportowca”

W roku szkolnym 2017/18 do rywalizacji na najlepszego sportowca naszej szkoły przystąpiło 189 uczniów (tabela wyników). Punktowanych imprez odbyło się 34 z czego 16 w pierwszym semestrze a 18 w drugim. Punkty za zawody w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły były przydzielane na bieżąco, a zawody w których uczestniczyli były punktowane według ustalonego regulaminu. W pierwszej dziesiątce rankingu znalazły się 4 dziewczęta i 6 chłopców.
Walka o zwycięstwo była bardzo zacięta a zawodnicy z czołówki tabeli zaciekle walczyli o każdy punkt.
Batalia o miejsce pierwsze od początku była bardzo emocjonująca i trwała do ostatnich zawodów. Ostatecznie dzięki punktom z Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce na dwa pierwsze miejsca w rankingu „wskoczyli” uczniowie z klasy 2C: Dawid Stańczuk oraz Piotr Prokurat. Jednak trzeci na liście Mikołaj Łupiński do końca nie chciał odpuścić swoim kolegom z klasy i z całych sił postanowił włączyć się do walki o pierwsze miejsce.
Mikołaj wystartował w dwóch ostatnich turniejach i dzięki wsparciu swoich drużyn, ( wygrał szkolny turniej piłki ręcznej oraz zajął trzecie miejsce w międzypowiatowych zawodach w dwuboju) ostatecznie to on zdobył tytuł na Najlepszego Sportowca naszej szkoły.
Drugie miejsce przypadło Piotrowi Prekuratowi a trzecie Dawidowi Stańczukowi. Warte podkreślenia jest to, iż trzy pierwsze miejsca dzieliła róznica 5 punktów a więc emocje towarzyszyły do końca.
Wśród dziewcząt również były niewielkie różnice punktowe. Klaudia Rombel z klasy 2c zajmując 4 miejsce zdobyła 119 punktów, piąta Maja Soszyńka zdobyła 112 pkt, szósta Maja Olczak wywalczyła 106 pkt. Maja Michalak z klasy 2a zdobywając 104 punkty uplasowała się na 7 miejscu.
W nieoficjalnym rankingu na najbardziej wszechstronnego sportowca również Mikołaj Łupiński znalazł się na pierwszym miejscu ponieważ wystartował w największej ilości zaproponowanych konkurencji. Na zawodach sportowych można było go podziwiać aż 16 razy.
Wśród dziewcząt najczęściej w zawodach brała udział Klaudia Rombel z klasy 2c, która wystąpiła w 12 konkurencjach.
Ranking na „Najlepszego Sportowca Szkoły” cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, dzięki przyznawanym punktom uczniowie z większym zaangażowaniem podchodzili do zawodów sportowych i do reprezentowania szkoły.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, za emocje których doświadczyliśmy na zwodach i zapraszamy do uczestnictwa w rankingu w następnym roku szkolnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content