Korespondencja w języku niemieckim

Już drugi rok pod opieką p. Ewy Jurzyk-Niedziółki bierzemy udział w Międzynarodowym Projekcie eTwinning z języka niemieckiego. W skład grupy projektowej wchodzą: Mariola Nowak, Lena Miler, Katarzyna Moczydłowska, Angelika Kozioł, Angelika Zdun, Weronika Przybyło, Karolina Turyk, Arkadiusz Ułanowski, Rafał Ożarek, Mateusz Radzikowski, Ewelina Rosa, Agnieszka Urban z klasy 3b oraz Magdalena Romanowska z klasy 2a.
Dzięki projektowi mieliśmy okazję zawarcia nowych zagranicznych znajomości. Korespondowaliśmy z uczniami ze szkoły w Lipsku. Dzieliliśmy się wspólnymi zainteresowaniami i odpowiadaliśmy na pytania naszych kolegów. To była ogromna możliwość do sprawdzenia swoich umiejętności w praktyce i poszerzenia słownictwa języka niemieckiego. Znaczna część gimnazjalistów, którzy kończą szkołę, podała swoje prywatne adresy do dalszej korespondencji. Aby lepiej się poznać niektórzy z nas zdecydowali się podać również swoje konta na portalach społecznościowych. Nowe znajomości pozwoliły nam przerwać barierę językową, która jest dużym problemem współczesnego świata. Mogliśmy poznać niemiecki prosto z Niemiec.
Cała grupa projektowa jest wdzięczna p. Ewie Jurzyk-Niedziółce za ogromne zaangażowanie i pomysł na realizację projektu. Dzięki temu jesteśmy otwarci na zawieranie zagranicznych znajomości, a to wszystko zachęciło nas do nauki języka niemieckiego.

Katarzyna Moczydłowska, Mariola Nowak, Lena Miler

Serdecznie dziękuję całej grupie projektowej za ogromne zaangażowanie i owocną współpracę.

Opiekun projektu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content