Pożegnanie uczniów klas III

Do widzenia przyjaciele,
Wspólnych spraw mieliśmy wiele.
Dziś ta nitka się urywa,

coś się kończy, a coś się zaczyna.

21 czerwca 2018 r. kolejny rocznik absolwentów pożegnał mury naszej szkoły. Dyrektor szkoły, pani Magdalena Olszewska- Silna i pani Agnieszka Świętochowska, przedstawicielka Rady Rodziców wygłosiły przemówienia do zgromadzonych w sali gimnastycznej uczniów, rodziców i nauczycieli. W części artystycznej mogliśmy usłyszeć m.in. fragmenty wierszy: Do zobaczenia w dorosłym życiu Tadeusza Fiedorowicza, Przesłanie Pana Cogito Zbigniewa Herberta, Idź swoją drogą Wojciecha Młynarskiego i piosenki, których tematyka nawiązywała do rozstań i pożegnań.
Podniosłą chwilą podczas uroczystości było ślubowanie uczniów klas trzecich i przekazanie sztandaru swoim młodszym kolegom. Rotę ślubowania rozpoczęły słowa:
My, absolwenci Publicznego Gimnazjum nr 1 im. KEN w Siedlcach – Ślubujemy! Godnie reprezentować imię szkoły, dbać o piękno mowy ojczystej, szanować symbole narodowe.
Po ceremonii ślubowania i przekazania sztandaru nastąpił moment wręczenia świadectw z wyróżnieniem, nagród i dyplomów. Na zakończenie uroczystości pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły słonecznych wakacji, ciekawych podróży i rozważnych decyzji. Po akademii odbyły się ostatnie spotkania uczniów z wychowawcami. Przed absolwentami nowe wyzwania. Kolorową krainę dziecięcych marzeń coraz częściej przesłaniać będzie niełatwa codzienność. Wierzymy, że uczniowie Jedynki będą powracać myślą do wspólnych chwil, do spędzonych wspólnie lat w murach naszej szkoły.
Uroczystość pożegnania uczniów klas III przygotowali: pani Jolanta Batok, pani Urszula Sawicka, pani Małgorzata Rudnicka, pan Sławomir Strus i pan Mirosław Filimoniuk. Dekorację wykonała nauczycielka plastyki- pani Bożena Prachnio.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content