Konkurs Opiekun Stypendysty Roku 2017/2018

Uroczystość wręczenia nagród w I edycji Konkursu „Opiekun Stypendysty Roku 2017/2018” odbyła się 12 września w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie. Gratulacje laureatom złożyli marszałek województwa Adam Struzik oraz członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.
Ideą nowej inicjatywy samorządu Mazowsza było wyróżnienie nauczycieli, którzy z pasją i zaangażowaniem kształcą młode umysły. Konkurs dedykowany był kadrze, pedagogom szkolnym, ale także doradcom zawodowym sprawującym opiekę dydaktyczną nad stypendystami. Nagrodzono opiekunów uczniów, którzy w ubiegłym roku szkolnym realizowali projekty edukacyjne w ramach programów stypendialnych Mazowsza („Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” i „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”).
O tytuł zwycięzcy konkursu „Opiekun stypendysty” walczyło ponad 70 nauczycieli z regionu. Komisja konkursowa nagrodziła grono 36 laureatów, z których każdy otrzymał nagrodę finansową w wysokości 2 tys. zł. Wśród laureatów konkursu znalazła się pani Urszula Borkowska, nauczycielka naszej szkoły, która sprawowała opiekę dydaktyczną nad Mają Michalak z klasy 3a, stypendystką projektu „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka”.
Więcej informacji tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content