Obchody 79. rocznicy napaści sowieckiej na Polskę.

ze strony siedlce.pl

17 września 2018 r. przedstawiciele społeczności szkolnej z pocztem sztandarowym uczestniczyli w siedleckich obchodach 79. rocznicy napaści sowieckiej na Polskę. Uroczystości rozpoczęły się podniosłą mszą świętą w intencji żołnierzy, obywateli polskich wschodniej Rzeczpospolitej oraz Ojczyzny w Kościele Garnizonowym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po mszy świętej nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych oraz uczestników uroczystości na Skwer Wileński.
Część oficjalna uroczystości miała miejsce przy pomniku Żołnierzy V i VI Brygady Wileńskiej AK. Tu złożono wieńce, odczytano apel pamięci, oddano salwę honorową, a Pan Wojciech Kudelski Prezydent Miasta Siedlce wygłosił okolicznościowe przemówienie. Po nim nastąpiło uroczyste złożenie wieńców i kwiatów oraz zapalenie zniczy przy pomniku.
W rocznicowe uroczystości włączyła się aktywnie nasza szkoła. Delegacja uczniów z kl. 3d, wicedyrektor szkoły p. Jadwiga Chomacka oraz nauczyciele, p. Katarzyna Niedziółka i p. Weronika Paczuska wzięli udział w obchodach miejskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content