Programowanie dziecinnie proste. Zachęcamy do zapisów do Klubu Młodego Programisty!

27 września w siedleckim Samorządowym Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli, przy ul. Krystyny Osińskiej 6, powstał „Klub Młodego Programisty” – punkt warsztatowy, w którym będą się odbywały cykliczne zajęcia z programowania, skierowane dla dwóch grup wiekowych: dzieci z klas 1-3 i 4-6 szkoły podstawowej oraz ich rodziców. To pierwsze takie miejsce – z 16 – które docelowo powstaną w całej Polsce.
Siedlecki Klub Młodego Programisty został otwarty jako pierwszy. Dlatego w naszym mieście odbyła się uroczysta inauguracja tego przedsięwzięcia. Otwarcia Klubu dokonał minister cyfryzacji Marek Zagórski.
Kluby będą funkcjonowały przez dwa lata – do października 2020 r. W specjalnie zaaranżowanych salach, wyposażonych w pomoce dydaktyczne, takie jak: tablety, zestawy robotów edukacyjnych, czy maty edukacyjne do nauki programowania, przez cały ten czas będą odbywały się bezpłatne zajęcia, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę.
W warsztatach będą mogli brać w nich udział także rodzice. Dla każdej grupy wiekowej, w każdym z Klubów, zostanie zorganizowanych kilkanaście cykli warsztatów, przy czym jedna seria to 10 jednogodzinnych warsztatów, prowadzonych na czterech poziomach trudności.
Jak się zapisać na zajęcia?
Rodzic, który chce zgłosić swoje dziecko na warsztaty, powinien wejść na stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl i wypełnić dostępny tam formularz. Ważne, by wybrać odpowiedni poziom (tj. przeznaczony dla uczniów klas I – III lub dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych). O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń – będą one przyjmowane do wyczerpania miejsc w danym cyklu szkoleniowym. Zgłoszenie na warsztaty musi zostać dokonane najpóźniej na dwa dni robocze przed dniem rozpoczynającym serię warsztatów. Po przesłaniu danych przez formularz zgłoszeniowy, rodzic na podany przez siebie adres email otrzyma potwierdzenie zgłoszenia, które jest jednocześnie potwierdzeniem zakwalifikowania na warsztaty.
Otwarcie Klubów to element realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Państwowy Instytut Badawczy NASK projektu Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych.
Więcej informacji na stronie:
www.nask.pl
Więcej informacji o programie warsztatów:
www.klubmlodegoprogramisty.pl

Skip to content