Kampania społeczna „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” to akcja promująca bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz noszenie elementów odblaskowych, w której uczestniczyli uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 1 im. KEN.
„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” to kampania społeczna prowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie jak i Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Publicznego wspólnie z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego. Do kampanii aktywnie włącza się również policja i służby medyczne. Bezpieczne poruszanie się po drogach po zmroku czy udzielanie pierwszej pomocy to tematy omawiane podczas spotkań z uczniami.
W poniedziałek 1 października uczniowie klas IV- VIII uczestniczyli w trzech panelach promujących bezpieczeństwo. Na początku spotkania wszyscy uczestnicy kampanii otrzymali zestawy zawierające elementy odblaskowe. Funkcjonariusze policji przedstawili film „…tak, chcę być bezpieczny” i omówili rodzaje zagrożeń, na jakie narażone są dzieci i młodzież w codziennym życiu i jak się przed nimi chronić. Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przeprowadzili naukę jazdy po torze rowerowym, ratownicy medyczni na fantomach uczyli udzielania pierwszej pomocy.
W kampanii uczestniczyli: Dariusz Napiórkowski – dyrektor WORD w Siedlcach, asp. sztab. Janusz Cabaj z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach oraz ratownicy medyczni z Pogotowia Ratunkowego w Siedlcach.
Szkolnym koordynatorem akcji był pan Andrzej Wojtowicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content