VIII Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nasza szkoła w piątek, 28 września 2018, już po raz kolejny uczestniczyła w międzynarodowej akcji edukacyjnej Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jej celem jest propagowanie nauki tabliczki mnożenia wśród dzieci i młodzieży poprzez zabawę. Uczestnicy mieli kilka minut na obliczenie przykładów na wylosowanych kartkach, a następnie rozwiązywali różne łamigłówki matematyczne. Ten, kto wykonał wszystkie obliczenia bez błędu, otrzymał certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia.
W tym roku organizacją zabaw zajęli się uczniowie klas młodszych IV wraz ze swoimi nauczycielami matematyki. W zabawach brali udział chętni uczniowie naszej szkoły oraz pracownicy placówki. Uczniowie klas IV wnikliwie sprawdzali wiedzę z zakresu tabliczki mnożenia u pracowników szkoły oraz przechodniów, spacerujących w parku i w sąsiedztwie naszej szkoły.
Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia obchodzony był także na lekcjach matematyki. Uczniowie zmagali się z rozwiązywaniem łamigłówek dotyczących mnożenia i dzielenia.
Pomysł na naukę i utrwalanie tabliczki mnożenia bardzo nam się spodobał. W przyszłym roku szkolnym zamierzamy rozszerzyć nasze działania na większą liczbę uczestników i kolejne ciekawe zabawy i łamigłówki matematyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content