Miejskie uroczystości 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża

W miejskich obchodach XVIII Dnia Papieskiego uczestniczyli przedstawiciele noszącej imię papieża siedleckiej parafii, delegacje szkół, władze miasta i siedlecki biskup pomocniczy, Piotr Sawczuk. W uroczystości wzięli udział także uczniowie naszej szkoły  Julia Piekart, Natalia Nowak, Kamil Smętek, Kajetan Tomaszewski z klasy V b, którzy wraz z panią Małgorzatą Bielugą  złożyli kwiaty pod pomnikiem ojca świętego.
Obchody uświetniły warta w strojach gwardii szwajcarskiej oraz program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11. Gościem siedleckiej uroczystości był wiceprzewodniczący zarządu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, ks. Paweł Walkiewicz. Fundacja od 2000 roku upamiętnia pontyfikat Jana Pawła II poprzez stypendia dla młodzieży. Nasza szkoła od lat bierze aktywny udział zbieraniu funduszy na rzecz stypendystów poprzez przeprowadzenie akcji charytatywnej „Papieskie kremówki”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content