HAZARD? Nie, dziękuję!

Dnia 12.12.18 roku odbyły się w naszej szkole, zajęcia profilaktyczne pt. „HAZARD? Nie, dziękuję!„. Przeprowadziła je mł. ekspert Służby Celno-Skarbowej
Szósty Referat Kontroli Celno-Skarbowej Rynku Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie, delegatura w Siedlcach p. Agnieszką Sawicka i podkomisarz Służby Celno-Skarbowej p. Dorota Wysokińsk. W zajęciach udział wzięli uczniowie klas 7. Jest to ogólnopolska kampania Krajowej Administracji Skarbowej w obszarze nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych.
Dostrzegając zagrożenie uzależnienia młodzieży od hazardu Krajowa Administracja Skarbowa rozpoczęła kampanię informacyjno-edukacyjną.Celem tych działań jest zmniejszenie liczby osób uczestniczących w nielegalnym procederze urządzania i prowadzenia gier hazardowych, w tym w sieci Internet, a także podniesienie świadomości młodych osób na temat zagrożeń, jakie niesie hazard, a w konsekwencji uzależnienie od niego.
Tematyka kampanii uwzględnia również problem wykorzystywania sieci Internet przez podmioty nielegalnie urządzające gry hazardowe. Dlaczego? Po pierwsze, z uwagi na powszechny dostęp do niego w szczególności ludzi młodych, często niepełnoletnich, traktujących coraz częściej hazard w sieci, jako formę rozrywki. Po drugie, osoby niepełnoletnie, jako mniej dojrzałe emocjonalnie, są bardziej podatne na negatywne zjawiska płynącą z Internetu, w tym hazardu on-line.
pedagog Kinga Domańska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content