HEJ KOLĘDA, KOLĘDA …

Oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Siedlcach przeżyła w podniosłym nastroju. Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się od ceremonii przekazania przez harcerzy ZHP Betlejemskiego Światła Pokoju. W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. Ten niezwykły dar przypomniał zgromadzonym o darze pokoju i przebaczenia, który wszystkim ludziom i narodom przyniósł Jezus Chrystus. Wśród członków drużyny znaleźli się uczniowie klasy 4a Marcel Prokurat i Szymon Dziak. Następnie uczniowie klas 1c, 2a, 2b oraz 4a pod batutą p.Małgorzaty Bielugi wykonali kolędę pt. „Z narodzenia Pana”, która wprowadziła wszystkich zebranych w radosną atmosferę. Od tej chwili wybrzmiewały piękne, polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu solistów oraz chóru przeplatane historycznymi i muzycznymi ciekawostkami opracowanymi przez p. Marinę Winogradową. Młodzież z klasy 3d gimnazjum: Karolina Niedźwiedzka, Zuzanna Duk, Karolina Łukasiuk przypomniała staropolskie zwyczaje i tradycje związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia. Wrażenia muzyczne wzbogacili swymi solowymi wykonaniami: Franio Skup z klasy 2a, który zagrał kolędę pt. „Mizerna cicha” na oboju, przy akompaniamencie brata Maćka z kl.3b oraz Marcel Wójcik z klasy 3b na saksofonie „Bóg się rodzi” oraz „Wśród nocnej ciszy”. Patrycja Jędruszczak z klasy 7a ukołysała Dzieciątko Jezus przepiękną kolędą z drugiej połowy XVIII w pt. „Lulajże Jezuniu” a Paulina Wujek z klasy 3e pastorałką „Gdy śliczna Panna”. Nie zabrakło także przepięknej, nostalgicznej kolędy posiadającej rytm i cechy kujawiaka – „Jezus Malusieńki”. Zaśpiewała ją Marta Zielonka z klasy 7b. Uczennica klasy 3e Kamila Wojtczuk zaprezentowała jedną z najstarszych polskich kolęd pt. „Gdy się Chrystus rodzi” oraz kolędę autorstwa Franza Grubera pt. „Cicha noc”. W bożonarodzeniowym repertuarze wybrzmiała w wykonaniu chóru góralska kolęda ludowa „Oj, Maluśki, Maluśki” oraz w formie mazura „Dzisiaj w Betlejem”.
Podczas koncertu nie zabrakło także współczesnych utworów bożonarodzeniowych, jak chociażby „Mario czy Ty wiesz” w wykonaniu Pauliny Wujek oraz „Bambino Jazzu” w wykonaniu duetu z klasy 7a – Amelii Podsiadły i Niny Barczak.
Uwieńczeniem spotkania były życzenia złożone przez panią Dyrektor Jadwigę Chomacką, przedstawiciela Rady Rodziców panią Annę Niedźwiedzką oraz przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Piotra Kadeja.
Niech Dziecię Jezus narodzone w Betlejem zagości w naszych sercach, rodzinach i miejscach pracy, obdarza wszystkich pokojem i miłością oraz swoim błogosławieństwem w 2019 roku!

Katecheci Marina Winogradowa i Małgorzata Bieluga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content