WYRUSZYLI, ABY ODDAĆ POKŁON DZIECIĄTKU JEZUS

Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i panią Małgorzatą Bielugą wzięli udział w Orszaku Trzech Króli, który już po raz szósty wyruszył ulicami Siedlec, aby pokłonić się Dzieciątku Jezus. Dzieci przebrane w zielone płaszcze i peleryny reprezentowały dwór króla Melchiora.
Podczas Mszy Świętej sprawowanej w Kościele św. Stanisława ksiądz biskup Piotr Sawczuk zwrócił uwagę: „Chcąc spotkać Zbawiciela człowiek musi zauważyć znak, wyruszyć w drogę, zaryzykować zmianę i przekonać się, że Bóg i tak nas uprzedza, bo to nie my Jego, ale On nas szuka”. Pasterz diecezji ukazał także różne postawy wobec Dobrej Nowiny: postawę Heroda, który boi się, że Chrystus przychodzi coś odebrać. Nie musi być to nawet władza i pieniądze, ale zwyczajna życiowa wygoda. „Wielu odrzuca więc Boga, choć on jest Królem, który do niczego nie zmusza i szanuje wolność. Ma jednak przy tym moc, która wyzwala od lęku i daje życie w pełni” – podsumował ksiądz biskup.
Podczas wędrówki zebrani śpiewali kolędy oraz obejrzeli kilka scen przygotowanych przez siedlecką młodzież – scena na dworze Heroda, gdzie zabiega się tylko o wygląd zewnętrzny, rozbawieni biesiadnicy w gospodzie, którym obcy jest świat obowiązków i refleksja nad dobrem i złem, duchy zmagające się o świat, wreszcie pokłon pasterzy i królów przed Świętą Rodziną. Wydarzenie zakończyli biskup Piotr Sawczuk i prezydent Andrzej Sitnik składając wszystkim zgromadzonym życzenia.
Uczestnicy orszaku udali się na ciepły poczęstunek do Katolickiego Liceum, gdzie czekała na nich pluszowa niespodzianka.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: klasa 1a: Michalina Babicz, Filip Ilczuk, Szymon Karkuzewicz, 1b: Karina Klimczyk, Adrian Kuziora; 2b: Lena Skóra, Mateusz Schuetz; 4a – Kamil Zalewski; 4c: Jarosław Kuziora, Zuzanna Plak; 5a – Tomasz Wiśniewski; 7c Bartosz Pasztor; 8a: Karolina Facon-Sulińska.
Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za zaangażowanie i udział w orszaku.
Małgorzata Bieluga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content