Misyjni kolędnicy z klasy 4b

Jest w Polsce tradycja kolędowania w okresie świąt Bożego Narodzenia.
16 stycznia 2019 roku w naszej szkole też zjawili się kolędnicy. Uczniowie z klasy 4b: Julia Cielemęcka, Wiktoria Bortnowska, Marta Borkowska, Weronika Gajda, Magdalena Kiryłowicz, Karina Mróz, Maja Ostolska, Alicja Płatek, Olga Szczepanik i Marcel Wereda nie odwiedzali gospodarstw domowych. Przechodząc z sali do sali życzyli pomyślności wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły.
Zgodnie z tradycją w zamian za życzenia kolędników obdarowywano świątecznymi smakołykami lub drobnymi datkami. Nasi szkolni kolędnicy również prosili o dary, ale nie dla siebie. Mieli szczytny cel. W ten sposób wsparli akcję „Adopcja na odległość”. Zebrane przez szkolnych kolędników misyjnych fundusze w kwocie 293 złotych pomogą zaadoptowanym przez naszą szkołę 3 uczniom z Madagaskaru kontynuować naukę w szkole.
W dawnych czasach obchód kolędników był wyczekiwanym wydarzeniem w całej okolicy, a pominięcie któregoś domostwa uznawane było za zły znak. Bardzo cieszymy się z kolędniczej inicjatywy uczniów klasy 4b. Podziwiamy ich ofiarne serca, zapał, inwencję twórczą, i chęć dzielenia się radością z okazji przyjścia na świat Zbawiciela. Wszystkim zaś ludziom dobrego serca, którzy wsparli akcję „Adopcja na odległość”, mówimy staropolskie „Bóg zapłać” i niech Wam się darzy w 2019 roku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content