Mamy złoto!!!

W dniu 18.01.2019 na sali gimnastycznej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Siedlcach odbył się finałowy turniej koszykówki chłopców – kategoria młodzież.
Drużyna naszej szkoły pod opieką pana Pawła Kuligowskiego doszła do miejskiego finału, odnosząc po drodze cztery zwycięstwa i jedną porażkę. Oprócz Jedynki w turnieju zagrały jeszcze SP2,SP5 oraz KSP, z którą wygraliśmy w poprzedniej rundzie, a teraz przyszło nam się z nią zmierzyć ponownie, wchodząc do finałowej ,,czwórki”.
Spotkanie zakończyło się po naszej myśli i mogliśmy spokojnie oczekiwać na finał, wypatrując naszego przeciwnika z pary SP5-SP2. W drugim meczu minimalnie lepsza okazała się SP5(36:33),i to z nią rozegraliśmy mecz o miejsce pierwsze i awans na zawody między powiatowe.
W spotkaniu o miejsce trzecie bezkonkurencyjna okazała się SP2,wygrywając wysoko z gospodarzami turnieju KSP.
Mecz finałowy pomiędzy Jedynką a Piątką rozpoczął się od dominacji naszej drużyny i do ostatniego gwizdka utrzymaliśmy wysokie prowadzenie, kończąc mecz wynikiem 56:28.
Zwycięzca otrzymał pamiątkowy puchar i uzyskał awans na zawody międzypowiatowe, a pozostałe szkoły pamiątkowe dyplomy.
Skład drużyny:
1.Krystian Babulewicz 3b
2.Maciej Skup 3b
3.Tomasz Wełdycz 3b
4.Sebastian Izdebski 3b
5.Marcel Wójcik 3b
6.Kacper Biegun 3b
7.Mikołaj Łupiński 3c
8.Piotr Prekurat 3c
9.Dawid Stańczuk 3c
10.Mikołaj Pura 3a
11.Tomasz Skup 8a
12.Jakub Olszewski 7b
Opiekun Paweł Kuligowski
Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów na następnym etapie.