Klasy czwarte w Warszawie

Korzystając ze słonecznego lutowego dnia, 27.02.2019r. uczniowie klas czwartych pod opieką nauczycieli: p. Katarzyny Niedziółki, p. Ewy Sławińskiej, p. Anety Tomaszewskiej i p. Jolanty Batok wybrali się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Już na wejściu przywitał nas mówiący robot. W trakcie pobytu w CNK uczniowie poznali prawa fizyki, samodzielnie wykonywali doświadczenia, poprzez eksperymenty poznawali świat nauk przyrodniczych.
W planetarium obejrzeliśmy film „Jesteśmy kosmitami”, który w prosty sposób starał się przedstawić problematykę poszukiwania życia we Wszechświecie. Siedząc w wygodnych fotelach, pod rozgwieżdżonym niebem, mogliśmy uzyskać odpowiedź na wiele pytań dotyczących m.in. naszego Układu Słonecznego.
Kolejny etap wycieczki to warsztaty w bajecznej krainie kolorów, słodkiego smaku i cudownego zapachu- w Manufakturze Cukierków w Warszawie. Podczas pokazów cukiernicy zademonstrowali nam cały proces wytwarzania słodkich karmelków. Następnie sami wykonywaliśmy kolorowe pyszności na patyku.
Wspaniała pogoda i miła atmosfera towarzyszyła nam podczas wycieczki. Mimo że jesteśmy uczniami różnych klas, wspólnie wykonywaliśmy doświadczenia i eksperymenty, dobrze przy tym bawiąc się i ucząc, gdyż mamy świadomość, że wszyscy tworzymy społeczność Jedynki.

Skip to content