III Konkurs Biblijny Diecezji Siedleckiej Rejonu Siedleckiego

W dniu 19 marca 2019 roku do Katolickiej Szkoły Podstawowej w Siedlcach przybyli zwycięzcy szkolnego etapu III Konkursu Biblijnego Diecezji Siedleckiej Rejonu Siedleckiego. Naszą szkołę reprezentował Julian Borkowski uczeń klasy VIIa. Po wspólnym przywitaniu i modlitwie uczestnicy wylosowali swoje miejsca i otworzono zapieczętowaną kopertę z pytaniami konkursowymi. Test zawierał zadania z zakresu Ewangelii wg św. Łukasza. Dla każdego katolika nie ma ważniejszej księgi niż Ewangelia. Wg tłumacza Biblii św. Hieronima: „Nieznajomość Pisma świętego jest nieznajomością Chrystusa”. W ocenie finalistów pytania były dość trudne. Cieszymy się, że wśród młodego pokolenia są osoby zainteresowane zgłębianiem tajemnic tej tak ważnej księgi. Wśród 12 uczestników Julian uplasował się w połowie listy. Finaliście II etapu Diecezjalnego Konkursu Biblijnego serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego umiłowania Bożego Słowa oraz życia nim na co dzień.

Skip to content