Prosimy o pomoc dla Stasia Kubiszewskiego

Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Pan Jezus przez Swoje cierpienie uwrażliwia nas także na cierpienie innych. Zwracamy się do wszystkich ludzi o wrażliwym sercu. Do uczniów, ich rodziców, nauczycieli, pracowników Szkoły Podstawowej nr 1 w Siedlcach i nie tylko. Możesz pomóc ocalić komuś życie i to dosłownie.
11-miesięczny Staś Kubiszewski, pochodzący z naszego miasta, urodził się z poważną wadą serca. U chłopca stwierdzono ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej, wspólną zastawkę przedsionkowo-komorową oraz dodatkową żyłę główną. Szansą na ratunek dla Stasia jest leczenie w Klinice Uniwersyteckiej w Munster w Niemczech. Ma ono prowadzić do wytworzenia serca dwukomorowego. Z jednej zastawki lekarze muszą zrobić dwie.
Jest szansa dla serduszka chłopca. Został on zakwalifikowany do operacji. Jednak czas ucieka nieubłagalnie, chłopiec coraz bardziej się męczy i ma coraz mniej sił.
„Dzisiaj każdy grosz jest na wagę złota, każda złotówka to krok bliżej do operacji. Prosimy Cię, bądź z nami i pomóż nam pokonać największą przeszkodę w walce o życie naszego dziecka!” – zwracają się rodzice Stasia. Kwota potrzebna na operację (ponad 150 tys. zł.) dzięki ludziom dobrego serca została już zebrana.
Po operacji potrzebna będzie także rehabilitacja, która pozwoli na jak najszybszy powrót chłopca do zdrowia.
Nie bądź obojętny. Szczególnie w czasie Wielkiego Postu. Ofiaruj tyle, ile możesz, ile podpowiada Ci serce. Bądź dla Stasia i jego rodziny Szymonem z Cyreny lub świętą Weroniką. Pomóż!
W jaki sposób? Włącz się w zbiórkę prowadzoną na terenie naszej szkoły przez uczniów i katechetów lub bezpośrednio przez wpłatę na konto Fundacji Cor Infantis, która zajmuje się pomocą dzieciom z wrodzonymi wadami serca i posiada status organizacji pożytku publicznego nr konta 86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 cel: Stanisław Kubiszewski. Możesz także przekazać 1% podatku dochodowego podając w deklaracji nr KRS 0000290273 cel: Stanisław Kubiszewski (więcej).
Wszystkim ofiarodawcom mówimy serdeczne dziękujemy i Bóg zapłać.

Katecheci
Marina Winogradowa
Małgorzata Bieluga

Skip to content