Debiut grupy teatralnej „Kółko Graniaste”

W ramach XXIV Miejskiego Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej 25 kwietnia w Sali Widowiskowej „Podlasie” odbyły się przesłuchania konkursowe grup teatralnych. Naszą szkołę reprezentowała grupa teatralna „Kółko Graniaste”. Dzieci zaprezentowały przedstawienie pt. „Dziura w niebie” na podstawie adaptacji scenariusza Marie Markvard Andersen.
Czworo bohaterów Walle, Agger, Vika i Viranda, w których role wcielili się Michał Szymański z kl 2b, Dawid Panasiuk z kl 2a, Karina Klimczyk z kl 1b i Iga Boruta z kl 2a, wyrusza do Krainy Marzeń, aby uratować mieszkańców Maleńkutowa. Pewnego dnia w ich małym i cichym miasteczku, w niewyjaśnionych okolicznościach, powstaje dziura w niebie. Dzieci otrzymują wskazówkę od Mędrca, którego zagrał Mateusza Szeutz z kl 2b, aby udać się do Strażnika Marzeń (Aleksander Domański z kl 2a), który wskaże sposób uratowania mieszkańców. Dzieci dowiadują się od Srażnika, że dziura powstała dlatego, że mieszkańcy przestali marzyć już dawno. Jedynym sposobem na ich uratowanie jest zdobycie marzeń, któe zatkaja dziurę w niebie. Dzieci ryzykując życie postanawiają oddać swoje marzenia. Akcja ratowania miasteczka kończy się sukcesem, a mieszkańcy Maleńkutowa, wdzięczni swoim małym bohaterom, od tej pory zaczynają intensywnie marzyć. Rolę Burmistrza Stokrotki zagrał Jakub Niedźwiedzki z kl 2a, Komendanta – Rafał Szulawa z kl 2a, Sprzedawcy gazet – Wiktor Supeł z kl 2a, Sąsiadkami były: Nadia Brzozowska z kl 2a oraz Amelia Czarnocka z kl 1a, w Marzenia wcieliły się: Lena Skóra z kl 2b, Julia Orłowska z kl 2a, Anna Wróbel z kl 2a oraz Nina Natońska z kl 2b, zaś na bębnie grał Franciszek Skup z kl 2a.
Występ w ramach Festiwalu był niezapomnianą przygodą, okazją do zdobywania nowych umiejętności, bezcennych doświadczeń oraz oswajania się z przestrzenią sceniczną i widownią.
W zmaganiach konkursowych podczas XXIV Miejskiego Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej kategoria TEATR grupa „Kółko Graniaste” zdobyła trzecie miejsce. Opiekunami grupy były panie: Małgorzata Bieluga, Ewa Bazylczuk i Patrycja Cabaj. Wszystkim aktorom, opiekunom i rodzicom serdecznie gratulujemy!

Skip to content