Wycieczka do „Ziołowego zakątka” w Korycinach

Dnia 6 maja 2019r. uczniowie klasy 1a 2a i 2b wybrali się na całodniową wycieczkę do „Ziołowego zakątka” w Korycinach. Po drodze odwiedziliśmy prawosławne sanktuarium słynące z wielu uzdrowień, którym jest Święta Góra Grabarka. Miejsce to zasłynęło z cudownego ocalenia ludzi od zarazy. Znajduje się w nim także góra z ponad 10 tysiącami krzyży i uzdrawiające źródełko. Wśród malowniczych pól i lasów dziewiczego Podlasia, z dala od miejskich zanieczyszczeń i zgiełku cywilizacji, ulokowany jest Ziołowy Zakątek. Miejsce to tchnie spokojem i sielskością życia, które tutaj wydaje się zwalniać i toczyć swoim leniwym tempem, zgodnym z naturą i cyklami pór roku. Na tych czystych i pięknych terenach wciąż żywa jest tradycja zielarska, rdzenni mieszkańcy Podlasia od pokoleń zbierają rośliny lecznicze, korzystając z ich dobrodziejstwa i prozdrowotnych właściwości. W Ziołowym Zakątku zapoznaliśmy się z historią ziołolecznictwa i tradycyjnego zbioru roślin ze stanu naturalnego. Wśród dobiegających zewsząd aromatów ziół i przypraw komponowaliśmy własne mieszanki herbaciane, jak również zdobyliśmy wiedzę na temat zielarstwa podczas przemierzania ścieżek edukacyjnych Podlaskiego Ogrodu Botanicznego. Podlaskim Ogród Botaniczny gromadzi kolekcję całej flory Polski. Odwiedziliśmy także firmę Dary Natury w której zaprezentowano nam etapy produkcji różnych olejów roślinnych, produkcję herbaty, którą każy mógł wykonać podczas warsztatów i zabrać ze sobą do domu. Najbardziej oczekiwanymi momentami było pieczenie kiełbasek i zabawa w stodole na sianie wśród zwierząt i ptaków znajdujących się na terenie zakątka

Skip to content