Złoto Koszykarzy!!! Tworzymy historię!!!

W dniu 25.04.2019 koszykarze SP1 Siedlce wygrali finał międzypowiatowej koszykówki i pierwszy raz w ciągu 20 lat awansowali do finału Mazowieckich Igrzysk, gdzie będą reprezentować nasze miasto, powiat i region na imprezie najwyższego szczebla. Po rozegraniu turnieju półfinałowego w Mińsku Mazowieckim 20.03.2019, gdzie pokonaliśmy gospodarzy oraz SP2 Łochów, dotarliśmy do finału z miejsca pierwszego, co dało nam przywilej bycia gospodarzem gier o złoty i brązowy krążek. Spotkały się tutaj szkoły, które zajęły odpowiednio pierwsze oraz drugie miejsca w swoich grupach: SP Mrozy, SP 6 Sokołów Podlaski oraz SP 1 Siedlce i SP 2 Łochów.
W pierwszym meczu SP Mrozy nieznacznie pokonały SP2 Łochów (36-30) , czekając na zwycięzcę z pary Siedlce kontra Sokołów Podlaski. Mecz ten zakończył się wysoką wygraną naszej drużyny (53-25), otwierając nam drogę do awansu na Mazowsze. W spotkaniu o miejsce trzecie SP 6 Sokołów Podlaski pokonał koszykarzy z Łochowa w stosunku 49-40 i to właśnie oni mogli się cieszyć z brązowego medalu. Finałowy mecz z Mrozami rozpoczęliśmy od niewielkiego prowadzenia i do końca spotkania kontrolowaliśmy wynik, wychodząc zwycięsko z tego pojedynku(49-36) i to właśnie My mogliśmy się cieszyć z awansu na Mazowsze oraz złota w regionie.
Dodać należy ,że jest to sukces historyczny, gdyż nie tylko koszykarze ale i siatkarze awansowali w tym roku tak wysoko, i jest to ostatni rok wygasających gimnazjów, gdzie przez 20 lat zawsze graliśmy w ścisłym finale ,zajmując tylko i aż drugie i trzecie miejsca.
W dniach 20-22.05.będziemy uczestnikami XXI Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbędą się w Żyrardowie, woj.mazowieckie.
Skład zwycięskiej drużyny:
1.Krystian Babulewicz 3b
2.Tomasz Wełdycz 3b
3.Maciej Skup 3b
4.Kacper Biegun 3b
5.Marcel Wójcik 3b
6.Dawid Stańczuk 3c
7.Mikołaj Łupiński 3c
8.Piotr Prokurat 3c
9.Sebastian Izdebski 3b
10.Tomasz Skup 3a
11.Mikołaj Pura 3a
Gratulujemy i życzymy powodzenia na Mazowszu!

Skip to content