Sukces ortograficzny

9 maja 2019r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Siedlcach odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników IX Dyktanda Siedleckiego. Mottem tegorocznych zmagań ortograficznych były słowa Jana Pawła II: Prawdziwie wielki jest ten, który chce się czegoś nauczyć.
Organizatorzy dyktanda to: Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 2, II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałałam Dwujęzycznymi im. św. Królowej Jadwigi, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny oraz Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli.
Naszą szkołę reprezentowali:
Kategoria szkoły podstawowe klasy IV-VI:
Maja Kałandyk- kl.4a
Alicja Płatek- kl.4b
Amelia Zbucka- kl.5a
Kategoria szkoły podstawowe klasy VII-VIII:
Nina Barczak- kl.7a
Justyna Chibowska- kl. 8c
Julian Borkowski- kl. 7a
Kategoria klasy gimnazjalne:
Magdalena Romanowska- kl.3a
Agnieszka Szczepańska- kl.3a
Piotr Kadej- kl.3a
Miło nam poinformować, że tytuł Wicemistrza Ortografii 2019 otrzymała uczennica kl.4b – Alicja Płatek – opiekun p. Jolanta Batok.
Podziękowania za udział w projekcie edukacyjnym mającym na celu upowszechnianie kultury języka oraz integrację środowiska otrzymali rodzice: pani Anna Siekierka, pani Wioletta Skup i pani Ewa Glapa- Chromińska.
Rozdanie nagród zakończyło się częścią artystyczną, w której wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4, Publicznego Gimnazjum nr 2, II LO im. św. Jadwigi w Siedlcach i studenci Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Wszyscy uczestnicy zmagań ortograficznych otrzymali dyplomy. Gratulacje laureatce i podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu- rodzicom i uczniom składa zespół nauczycieli polonistów.

Skip to content