Budowaliśmy roboty

W dniach 9 – 15 maja 2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach obchodzono XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Uczniowie klasy 4a o profilu językowo- medialnym pod opieką wychowawczyni, pani Jolanty Batok uczestniczyli w warsztatach „Budujemy roboty? Jakie to proste!” Prowadzili je studenci Koła Naukowego Robotyków z Politechniki Warszawskiej, pan Filip Niemczyk i pan Kacper Mikołajczyk. Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej prowadzący przedstawili budowę oraz działanie robotów: Meslona – robota przypominającego człowieka, reagującego na dotyk i wchodzącego w interakcje z ludźmi oraz dwóch robotów balansujących- Edka2 i Leona.
W drugiej części zajęć młodzi konstruktorzy zostali podzieleni na cztery grupy i pod kierunkiem studentów PW budowali – skręcali podzespoły robotów. Zadanie nie było łatwe, ale uczniowie wykazali się inteligencją i pomysłowością. W rezultacie powstałe roboty, ku radości młodych konstruktorów, bez przeszkód poruszały się po specjalistycznym torze. Dziękując za wspaniałe zajęcia, należy dodać, że spotkanie dostarczyło uczniom wielu emocji. W trakcie warsztatów dzieci udzieliły również wywiadu do lokalnego radia.

Skip to content