Piknik Rodzinny

W piękną, czerwcową sobotę, w Dniu Dziecka, w naszej szkole zapanowała bardzo rodzinna i radosna atmosfera. Tego właśnie dnia odbył się pierwszy Piknik Rodzinny. Bogaty program imprezy oraz sprzyjająca pogoda sprawiły, że szkoła oraz boisko wypełniły się licznie przybyłymi gośćmi.
Piknik rozpoczęła część artystyczna w sali gimnastycznej. Dzieci z klas 1 i 2 zaprezentowały piosenki, scenkę ekologiczną oraz nowoczesny taniec lalek. Pani Dyrektor Magdalena Olszewska-Silna złożyła wszystkim dzieciom w dniu ich święta serdeczne życzenia. Przypomniała także jak bezcenną wartością jest dla każdego z nas rodzina. Niesamowitą niespodzianką dla najmłodszej publiczności i prawdziwym show była piosenka „Kaczka dziwaczka” w wykonaniu rodziców klasy 1a oraz nauczycieli.
Następnie wszyscy zebrani udali się na szkolne boisko, aby kontynuować rodzinne świętowanie. W plenerze czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych przez nauczycieli i animatorów. Zabawy ruchowe, maraton zumby i rodzinne konkurencje sportowe dostarczały mnóstwo emocji i integorwały najmłodszych wraz z ich rodzicami. Olbrzymim zainteresowaniem dzieci cieszyły się loteria fantowa, zabawy z chustą animacyjną, malowanie twarzy i puszczanie baniek mydlanych. Zebrani goście mogli także wesprzeć siedleckie hospicjum domowe dla dzieci kupując ciasta upieczone przez młodzież ze szkolnego koła wolontariatu.
Nie lada frajdą dla najmłodszych był pokaz wozu strażackiego i radiowozu policyjnego . W słonecznym i kolorowym kąciku plastycznym mali i duzi artyści wspólnie przedstawiali swoją rodzinę oraz przelewali na papier rodzinne, wakacyjne przygody. W świat emocji, barw, plam i kształtów wciągnęło dzieci i dorosłych malarskie dzieło w wersii XXXL zainspirowane przez panią Agnieszkę Janiszewską.
Podczas pikniku można było także nabyć upominki w postaci kolorowych i pachnacych mydełek, wykonanych przez dzieci na warsztatach w Galerii Kultura.
Wsparciem dla podniebienia były domowe wypieki przygotowane przez rodziców uczniów z klas 1-2 oraz lody i wata cukrowa.
Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji festynu. Wsparcia naszemu przedsięwzięciu udzielili: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach, Komenda Miejska Policji w Siedlcach, Pani Agnieszka Janiszewska i Galeria Kultura.
Dziękujemy wszystkim mamom, babciom uczniów klas 1-2 oraz młodzieży i opiekunom ze Szkolnego Koła Wolontariatu, które upiekły przepyszne ciasta i oczywiście Wam – gościom, którzy przybyliście na nasz piknik.
Mamy nadzieję, że za rok zobaczymy się na kolejnym święcie rodziny. Do zobaczenia.

Skip to content