Koszykarki z klas sportowych kończą kolejny sezon na podium w regionie!

Nasza reprezentacja jak co roku wzięła udział w rywalizacji szkół w rozgrywkach koszykówki organizowanych przez siedlecki Szkolony Związek Sportowy. W pierwszym etapie odbywającym się w Siedlcach, z eliminacji miejskich wychodzimy z 1 miejsca pokonując w I rundzie SP 3 69:11 oraz SP 8 75:6. W drugiej rundzie wygrywamy z SP 5 56:6 i SP 2 34:16 . W finale miejskim wygrywamy z SP 9 63:14 i SP 4 43:21 i uzyskujemy awans do rozgrywek regionalnych.
Klasyfikacja końcowa w mieście:
1. SP 1 Siedlce
2. SP 4 Siedlce
3. SP 9 Siedlce
4. SP 2 Siedlce
W drugim etapie – międzypowiatowym – rozgrywanym w Mińsku Mazowieckim oraz Sokołowie Podlaskim po I rundzie rozgrywek przegrywamy z SP 3 Sokołów Podlaski dwoma punktami (35:37) i pokonujemy drużyny z Mińska Mazowieckiego (27:23) oraz Garwolina (54:P23) robiąc awans do finałów regionu z 2 miejsca.
W finale przegrywamy pierwszy mecz z ZS Salezjanek Sokołów Podlaski 13:61 a w meczu o brązowy medal wygrywamy ze szkołą z Łysowa 48:17.
Ostatecznie koszykarskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej Dziewcząt kończymy na etapie międzypowiatowym. Końcowa kolejność medalowa:
1. ZS Sal. Sokołów Podl. – złoto
2. SP 3 Sokołów Podl. – srebro
3. SP 1 Siedlce – brąz
4. SP Łysów
Awans na do finału wojewódzkiego uzyskał tylko zwycięzca, któremu gratulujemy oraz SERDECZNIE GRATULUJEMY REPREZENTACJI NASZEJ SZKOŁY W SKŁADZIE!!!
Klasa sportowa III c – Emilia Adamowicz, Maria Lichograj, Michalina Moszyńska, Aleksandra Mućko, Małgorzata Murawska, Kinga Redesiuk, Klaudia Rombel, Oliwia Rudnik, Justyna Szczygielska.
Klasa sportowa VIII c – Gabriela Guzek, Maja Soszyńska, Justyna Chibowska
Klasa IIIb – Maja Siekierka, Amelia Lewczuk

Skip to content