Z wizytą u strażaków

10 czerwca 2019 r. klasy: 4a i 4c pod opieką wychowawców: pani Jolanty Batok i pani Katarzyny Niedziółki odwiedziły Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach. Pierwsza część spotkania odbyła się w sali edukacyjnej „Ognik”. Strażak wytłumaczył dzieciom, jak ustrzec się przed zatruciem tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Wiele uwagi poświęcił bezpieczeństwu w czasie wakacji. W drugiej części spotkania dzieci obejrzały wyposażenie wozów strażackich i łodzi ratowniczych. Zajęcia edukacyjne uświadomiły czwartoklasistom, że praca strażaków jest bardzo niebezpieczna i wymaga niecodziennej odwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content