Shrek

Dnia 12 czerwca 2019 roku na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce przy Centrum Kultury i Sztuki został zaprezentowany spektakl w języku angielskim pt. „Shrek”. Shrek to postać niemal kultowa. Ten zabawny, zielonoskóry Ogr to bohater filmu kinowego, który swoją premierę miał w 2001 roku i stał się jednym z najbardziej dochodowych obrazów w historii studia DreamWorks. Sukces filmu to zasługa przede wszystkim błyskotliwych dialogów, ale również sposobu realizacji – w filmie bowiem wykorzystano grafikę komputerową, dzięki której postaci wydają się być niemal realne.
Bohaterem „Shreka” jest… Shrek, który wiedzie spokojny, acz samotny żywot w centrum bagien na obrzeżach królestwa, gdzie ma święty spokój, a żaden człowiek nie przeszkadza mu swoją obecnością. No może czasami przeszkadza, ale Shrek umie sobie z tym poradzić. Pewnego dnia na siedzibę naszego bohatera spada prawdziwa plaga. Najpierw pojawia się gadatliwy osioł a tuż za nim bajkowe istoty, które władca królestwa, zły Lord Farquaad wyrzuca poza granice swojego kraju. Bezdomne stworzenia postanawiają schronić się u Shreka, który przyzwyczajony do samotności nie może znieść obecności tylu gości w swoim otoczeniu. Wyrusza zatem na audiencję do Farquaada, który obiecuje wpuścić wygnańców z powrotem do królestwa (i tym samym oddać Shrekowi jego bagno) pod warunkiem, że ten przyprowadzi mu uwięzioną od wielu lat w wieży księżniczkę Fionę, którą lord pragnie poślubić. Zdesperowany Ogr zgadza się i tak rozpoczyna się największa przygoda jego życia, dzięki której spotka swoją miłość, stawi czoła krwiożerczej, ale kochliwej smoczycy i przeżyje całą masę innych, nie mniej nieprawdopodobnych wydarzeń.
Spektakl przygotowała grupa teatralna z klas językowych 3a GIM i 8a SP naszej szkoły. Przedstawienie mieli okazję zobaczyć nasi uczniowie, a także zaproszone klasy wraz z nauczycielami z zaprzyjaźnionych szkół: Szkoły Podstawowej nr 7, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 8 oraz Szkoły Podstawowej nr 6 w Siedlcach. W przedstawieniu uczestniczyli również rodzice naszych młodych aktorów, zaproszeni goście – Pani Ewelina Raczyńska – Naczelnik Gabinetu Prezydenta Miasta Siedlce, Pan Adam Skup – Dyrektor Kuratorium Oświaty w Warszawie, Delegatura w Siedlcach, Pani Urszula Wyrzykowska – Dudek – Dyrektor Samorządowego Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach oraz przedstawiciele TV Wschód. Cieszymy się, że nasi goście pomimo wielu obowiązków zawodowych znaleźli czas, aby wspólnie z nami obejrzeć efekty kilkumiesięcznej pracy naszych podopiecznych.
Dziękujemy wszystkim pracownikom CKiS za okazaną pomoc i życzliwość.
Przede wszystkim jednak dziękujemy naszym uczniom za pracę i zaangażowanie w przygotowanie przedstawienia w języku angielskim. Bez Was nie byłoby tego spektaklu.
LINK do Wiadomości TV – Wschód, gdzie ukazała się wzmianka o naszym przedstawieniu.

Monika Walęcka
Małgorzata Ponikowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content