Papieskie kremówki 2019

16 października 2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole XIX Dzień Papieski pod hasłem: Wstańcie, chodźmy!
Św. Jan Paweł II napisał: „Ze spojrzeniem utkwionym w Chrystusie, umocnieni nadzieją, która zawieść nie może, kroczmy razem drogami nowego tysiąclecia: „Wstańcie, chodźmy!”
(Jan Paweł II, Wstańcie, chodźmy!)
W tym roku mija 40 lat od 1. pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny, podczas której Papież na Placu Zwycięstwa w Warszawie wołał: „Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej Ziemi!” (Warszawa, czerwiec 1979)
Poznając życie i działalność św. Jana Pawła II, bierzmy z niego przykład, by każdego dnia żyć miłością, odpowiedzialnością, odwagą i wiarą w Chrystusa.
Tradycyjnie w dniu wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową,16 października, Szkolny Klub Wolontariatu, katecheci, uczniowie z 11 klas i ich rodzice przygotowali przepyszne stoiska pełne różnorodnych ciast, ciasteczek, babeczek i innych słodkości – „Papieskie kremówki”.
Coroczna akcja była okazją do wsparcia zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin z małych miejscowości w ramach budowy „żywego” pomnika św. Janowi Pawłowi II. W tym roku udało się uzbierać kwotę 1269,82 zł. Konto Papieskiej Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zasililiśmy kwotą 1000zł, natomiast pozostałe 269,82 zł zdecydowaliśmy przeznaczyć na inny cel charytatywny – operację w Hanoverze naczyniaka pnia mózgu u mamy naszego ubiegłorocznego absolwenta Mikołaja. Zapraszamy także do udziału w innych akcjach charytatywnych na ten cel lub do bezpośrednich wpłat na konto Fundacji „Siepomaga” Joanna Łupińska. Dziękujemy jednocześnie wszystkim zaangażowanym w akcję „Papieskie kremówki” za przygotowane ciasta, za każdą złotówkę, każdego grosika i dobroć Państwa serc. Mamy nadzieję, że będąc w domu Boga Ojca, św. Jan Paweł II jest z nas dumny i błogosławi nam na dzieła miłosierdzia.

Szkolny Klub Wolontariatu i Katecheci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content