Europejski Tydzień Kodowania

Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.
Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.
Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. W tym roku Code Week odbył się już po raz szósty!
Nasza szkoła przyłącza się także do społecznej inicjatywy Code Week 2019. W ramach wydarzeń uczniowie z młodszych klas dowiedzieli się czym jest kodowanie i programowanie, oraz uczestniczyli w zajęciach, które odbywały się podczas lekcji, zajęć świetlicowych oraz w sobotę. Dzieciom bardzo spodobały się zajęcia, które udowodniły, że kodowanie i programowanie może być świetną zabawą, dzięki której można rozwijać logiczne myślenie przy współpracy z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content