„Szkoła pamięta” – Szkoła Podstawowa nr1 włączyła się do akcji MEN

Celem inicjatywy ministerstwa jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia z najbliższego regionu. Pod opieką p. Doroty Kondraciuk i p. Ewy Wysockiej uczniowie klasy 8c i 6a podczas wizyty w Muzeum Regionalnym uczestniczyli w lekcji nt. Znani i nieznani siedlczanie. Zapalili znicze w miejscach upamiętniających historyczne wydarzenia – przed pomnikiem poświęconym poległym żołnierzom AK, pomnikiem ku czci Polakom rozstrzelanym 17.12.1943, przed tablicą upamiętniającą śmierć Żydów – ofiar hitlerowskich ludobójców”. Była to lekcja patriotyzmu, która poszerzyła wiedzę młodzieży na temat przeszłości miasta i jego mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content