Miasteczko. Siedlce w XX-leciu międzywojennym

24 października 2019 r. uczniowie klasy 5a, dzięki grze planszowej Miasteczko. Siedlce w XX-leciu międzywojennym, przenieśli się do przedwojennych Siedlec. Warsztaty odbyły się w ramach zadania dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, realizowanego przez stowarzyszenie tutajteraz.
Gra jest ściśle związana z Siedlcami. Uczniowie mają możliwość wcielenia się w postacie znanych siedlczan. Ważnym elementem przybliżającym historię miasta są tzw. karty wydarzeń, które miały miejsce w tamtych czasach.
Uczniowie otrzymują karty, na których odwzorowane są budynki istniejące w XX-leciu międzywojennym. W większości już ich nie ma (np. synagoga) lub są przebudowane (np. liczne zakłady rzemieślnicze i kapelusznicze).
Uczniowie i wychowawczyni klasy 5a – pani Jolanta Batok dziękują pani Agnieszce Janiszewskiej za przeprowadzenie warsztatów, które zainteresowały nas historią Siedlec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content