DZIEŃ ŚWIĘTEGO MARCINA W NASZEJ SZKOLE

Dnia 12 listopada 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Św. Marcina. Chętni uczniowie naszej szkoły mogli sprawdzić swoją wiedzę o Św. Marcinie i obchodach Dnia Św. Marcina w Niemczech oraz wykazać się pomysłowością i umiejętnościami manualnymi.
Na 5 godz. lekcyjnej zorganizowane zostały warsztaty, w czasie których przedstawiciele klas uczących się języka niemieckiego – VII, VIII i Vb wykonywali latarenki według własnego pomysłu, które są nieodzownym elementem pochodów organizowanych z okazji Dnia Św. Marcina m. in.: w Niemczech i Austrii. Uczniowie z wielkim zapałem i zaangażowaniem przygotowywali prace konkursowe przy dźwiękach tradycyjnych piosenek śpiewanych podczas pochodów świętomarcińskich. Na zakończenie zostało przeprowadzone głosowanie na najładniejszą latarenkę. Większością głosów I miejsce zajęła praca uczennic z klasy 5b, II miejsce latarenka wykonana przez reprezentantki klasy 8b a III m praca dziewczyn z klasy 7c.
Na 6 godz. lekcyjnej chętni uczniowie wzięli udział w Quizie z Wiedzy o Św. Marcinie, który przeprowadzony został w aplikacji Kahoot. Uczniowie obejrzeli krótki film o św. Marcinie, zapoznali się z najważniejszymi faktami z jego życia, a następnie wzięli udział w rywalizacji, w której uczestniczyło 23 graczy. Wiele radości i emocji towarzyszyło nam podczas tych zmagań. Najlepiej i najszybciej odpowiadającymi graczami okazali się uczniowie klas ósmych. I miejsce zajął Piotr Rychlik z klasy 8b, II miejsce Aleksander Fiuk z klasy 8b, III miejsce Wiktoria Kruczyńska z klasy 8a.
Tradycyjnie w obchody Dnia Św. Marcina włączył się Szkolny Klub Wolontariatu, piekąc tradycyjne rogale. Słodkości te zostały sprzedane w błyskawicznym tempie. Dochód z akcji, w wysokości 527 złotych i 50 groszy przeznaczony zostanie na wyposażenie szkoły podstawowej budowanej przez siostry ze Zgromadzenia Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Gitega (Burundia). Od dwóch lat powstaje tam szkoła dla kilkuset dzieci. Sprzedaż rogali świętomarcińskich to akcja organizowana w naszej szkole w ramach ogólnopolskiego konkursu fundacji Ad Gentes, do którego przystąpił nasz Szkolny Klub Wolontariatu. Przepyszne rogaliki własnoręcznie upiekli uczniowie z klasy 5b, 6b ,7a, 7b, 7c, 8a, 8b i 8c. Największą sumę udało się zebrać klasie 8a, bo aż 108 złotych.
W ramach obchodów tego święta zostały także ogłoszone konkursy na prace plastyczne. Najciekawsze prace plastyczne wykonali Piotr Mączyński z klasy 7a oraz uczniowie klasy 5 b – Julia Cielemęcka, Gabriela Łukaszuk i Szymon Niedziółka.
Wszystkie prace uczniów zostały wyeksponowane w sali językowej nr 2.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody Dnia Św. Marcina, sprzedającym i kupującym za włączenie się do akcji.
nauczyciele języka niemieckiego i opiekunowie wolontariatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content