W Teatrze Capitol i na PGE Narodowym w Warszawie

15 listopada 2019 r. uczniowie klas piątych pod opieką nauczycieli: p. Jolanty Batok, p. Agnieszki Karpińskiej, p. Katarzyny Niedziółki i p. Ewy Sławińskiej udali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym etapem wycieczki był musical w Teatrze Capitol pt. „Piotruś Pan”. Bohater rządzi Nibylandią – fikcyjną wyspą ze świata powieści pt. „Piotruś Pan” Jamesa Matthew Barrie’ego. Kolejny etap podróży, który dostarczył wielu emocji, to PGE Narodowy w Warszawie. Po obejrzeniu z tarasu widokowego panoramy stolicy zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Od przewodników dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek. Fasada obiektu nawiązuje do polskich barw narodowych, przypomina falującą biało-czerwoną flagę i jest w kolorze srebrno-czerwonym. Na trybunach areny znajduje się 58 tysięcy miejsc dla kibiców. Stadion składa się z ośmiu kondygnacji o zróżnicowanej wysokości. Posiada także dwupoziomowy parking podziemny, który może pomieścić 1765 samochodów. Nad płytą stadionu, w centralnym punkcie dachu, na wzrok kibiców czekają cztery ogromne telebimy zawieszone na potężnych, stalowych linach. Każdy ma około 58 metrów kwadratowych powierzchni, tyle co trzypokojowe mieszkanie w bloku. Arenę otacza promenada o długości 1 km. Podczas zwiedzania zobaczyliśmy m.in. pomieszczenia strefy zawodniczej, wykorzystywane podczas meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej, autentyczne koszulki piłkarzy, ławki rezerwowych w mixed zone- w tzw. strefie mieszanej, w której reporterzy i sportowcy mogą spotkać się zaraz po meczu lub wydarzeniu, aby zadawać pytania i udzielać krótkich wywiadów . Bardzo wygodne (sprawdziliśmy) oraz centrum medialne PGE Narodowego, które przeznaczone jest dla dziennikarzy. Mieliśmy szczęście zobaczyć, a zdaniem przewodników to rzadkość, przygotowania murawy do wtorkowego meczu Polska- Słowenia. Wycieczka za nami, zostały mile wspomnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content