Spotkanie z harcerzami

28 listopada gościliśmy w naszej sali szkolną drużynę harcerską o nazwie „Narnia”. Odwiedziło nas czterech harcerzy ze swoim harcmistrzem Dariuszem Biedakiem. Ubrani byli w swoje odświętne stroje i przynieśli ze sobą wyposażenie potrzebne w lesie. Były to naczynia, sztućce, latarki, a także nóż, siekierka, lornetka, części odzieży zabezpieczające przed rosą. Dzieci mogły dotknąć niektórych przedmiotów, niektóre znały, a cześć była dla nich nowością. Dużo akcesoriów były w wersji mini – składane, zajmujące jak najmniej miejsca. Ciekawymi przedmiotami była „skrzynka przetrwania” zawierająca mnóstwo niezbędnych rzeczy, a także strój do kamuflażu. Chłopcom najbardziej podobał się pistolet na kulki, dzięki którym harcerze ćwiczą strzelanie do celu. Każdy świetliczak miał możliwość bliskiego obejrzenia broni, dotknięcia jej i potrzymania w dłoniach. Najwięcej radości dostarczyły dzieciom wspólne śpiewy z pokazywaniem tak zwane pląsy. Dzieci odtańczyły pląs „Dziesięciu murzynków”, „Deszcze niespokojne” oraz „Bananów kosz”. Było mnóstwo zabawy i śmiechu! Na pewno nasi goście swoim pokazem i opowiadaniami zachęcili naszych świetliczków do harcerstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content