„Królewskie” rozgrywki

26 listopada b.r. w MSCDN w Siedlcach odbył się turniej szachowy dla uczniów w ramach projektu ” Szachy w Mazowieckiej Szkole”.
Głównym celem tej imprezy była popularyzacja gry w szachy oraz integracja szkół, uczniów, nauczycieli i środowisk szkolnych zaangażowanych w projekt „Szachy w Mazowieckiej Szkole”.
Uczestnikami turnieju byli uczniowie szkół podstawowych. W turnieju wystąpiły reprezentacje kilkunastu szkół z regionu siedleckiego z klas II-IV, w tym pięcioro uczniów naszej szkoły. Reprezentaci SP1 uczestniczyli w turnieju pod opieką p. Ireneusza Dycia.
Rozgrywki przeprowadzono w dwóch grupach:
Grupa A – uczniowie klas II-IV
Grupa B – uczennice klas II-IV
Turniej został rozegrany na przestrzeni 7 rund, a więc każdy z zawodnik miał do rozegrania 7 pojedynków szachowych z rożnymi przeciwnikami. Wszystkie partie szachowe rozgrywane były z zegarem szachowym a czas jednego zawodnika został ustalony na 15 minut, co przekładało się na pół godzinną partie dwóch uczniów. Zasady gry były dostosowane do wieku oraz umiejętności startujących zawodników.
Poziom turnieju był bardzo wyrównany, zegary szachowe (z którymi niektórzy spotkali się po raz pierwszy) oraz chęć odniesienia jak największej liczby zwycięstw, powodowały wielkie emocje i wysoki poziom rozgrywanych pojedynków.
Pomimo tego, że w na tego rodzaju turniej udaliśmy się po raz pierwszy, a zajęcia szachowe są u nas w szkole prowadzone od dwóch lat nasza reprezentacja spsiała się znakomicie.
Cały turniej wygrał Wiktor Wyszomierski z kasy IIa zdobywając 6.5 pkt. na 7 możliwych. Zwycięstwo w tym prestiżowym turnieju pozwoliło mu uzyskać awans na zawody finałowe które odbędą się w Warszawie. W pokonanym polu pozostawił około 120 uczniów którzy wystartowali w turnieju.
Doskonały występ zanotował również Wiktor Supeł uczeń klasy IIIa, który zdobył 5.5pkt. co dało mu 2 miejsce wśród uczniów klas III i awans na zawody finałowe.
Bardzo dobrze spisała się reszta naszej ekipy w składzie: Aleksander Domański (IIIa), Szymon Podniesiński (IIa), Amelia Czarnocka (IIa), zdobywając duża ilość punktów, grając ciekawe pojedynki, które mogły się podobać nawet dla doświadczonych graczy.
Klasy II
I miejsce – Wiktor Wyszomierski – 6.5pkt.
X miejsce -Podniesiński Szymon – 3.5pkt.
XVII miejsce – Amelia Czarnocka – 2pkt.
Klasy III
II miejsce – Wiktor Supeł – 5.5pkt.
V miejsce – Aleksander Domański – 4.5pkt.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy pamiątkowe. Za zajęcie I-III miejsca w swoich grupach wiekowych wręczono nagrody rzeczowe oraz awans do Finału, który odbędzie się w Warszawie 9 grudnia 2019r.
Jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy brać udział w tak dobrze zorganizowanym turnieju, który zgromadził bardzo dużą liczbę zawodników. Udział w takim turnieju pozwolił nam zdobyć spore doświadczenie, a przede wszystkim pozwolił dobrze się bawić w duchu zdrowej rywalizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content