Bezpiecznie w drodze do szkoły i ze szkoły

W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci 10 i 11 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 uczestniczyli w spotkaniach z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach. Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w apelu pt. „Bezpiecznie w drodze do szkoły i ze szkoły”, który przygotowali uczniowie klas trzecich. Podczas apelu przedstawiono zasady bezpiecznego poruszania się na drodze, unikania zagrożeń ze strony dorosłych ludzi i innych zagrożeń czyhających każdego dnia. Przedstawiciele Policji podkreślili jak ważną rolę spełniają elementy odblaskowe. Podczas spotkania odbyło się także podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie w drodze do szkoły i ze szkoły”, którego organizatorkami były Panie Patrycja Cabaj i Monika Kulicka. Uczniowie klas starszych mogli dowiedzieć się, jak unikać zagrożeń związanych z nieumiejętnym korzystaniem z portali społecznościowych i telefonów komórkowych, a przede wszystkim zrozumieć jaką ponoszą odpowiedzialność karną za popełnione przestępstwa i rozboje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content