Zawody strzeleckie – podsumowanie projektu.

Siedlecki Klub Strzelectwa Sportowego „Dragon” w Siedlcach był miejscem podsumowania projektu „Zajęcia pozalekcyjne ze strzelectwa sportowego”, który prowadzony był dla dzieci i młodzieży siedleckich szkół podstawowych i średnich z terenu miasta Siedlce. W zajęciach strzeleckich uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły, którzy od lutego do grudnia 2019 roku, regularnie uczestniczyli w treningach prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę trenerską siedleckiego klubu.
W dniu 14.12.2019 r. odbyły się zawody strzeleckie podsumowujące całoroczne zajęcia w konkurencji karabin sportowy i karabin pneumatyczny. Pierwsze miejsce wśród chłopców zajął reprezentant Szkoły Podstawowej nr 1 Tomasz Wiśniewski, uczeń klasy 6A, a trzecie Łukasz Wiśniewski, uczeń klasy 8C. Medaliści otrzymali nagrody z rąk Tomasza Bartnika, aktualnego mistrza świata, złotego i brązowego medalistę mistrzostw Europy, medalisty letniej uniwersjady, wielokrotnego mistrza Polski, który aktualnie przygotowuje się do Igrzysk Olimpijskich. Koordynatorem przedsięwzięcia dla uczniów naszej szkoły był nauczyciel pan Andrzej Wojtowicz.