SP 1 NA ZIMOWYM NARODOWYM

12 grudnia uczniowie klasy 5c wraz z nauczycielami wychowania fizycznego panem Adrianem Potapczukiem i panem Pawłem Kuligowskim wzięli udział w corocznej szóstej już edycji projektu „WF na Zimowym Narodowym” zorganizowanym przez fundację najsłynniejszego polskiego koszykarza w NBA Marcina Gortata MG13.
Zajęcia sportowe dla dzieci z 30 szkół z całej Polski odbyły się pod okiem instruktorów i w towarzystwie gwiazd sportu, muzyki i estrady ,w osobach Macieja Dowbora, Krzysztofa „Jankesa” Jankowskiego, Joanny Koroniewskiej, Idy Nowakowskiej, Doroty Gardias, Macieja Kurzajewskiego, Macieja Musiała,Joanny Liszowskiej oraz samego Marcina Gortata, który po raz pierwszy w historii pojawił się na tegorocznej edycji.
Wydarzenie było współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu w ramach Programu „Sport Wszystkich Dzieci”, w którym również czynnie uczestniczyła minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk, jeżdżąc wspólnie z uczestnikami na łyżwach.
Zajęcia rozpoczęły się od rozgrzewki którą poprowadzli Dorota Gardias, Maciej Dowbor i Joanna Koroniewska. Następnie dzieci oraz zaproszone gwiazdy przez kilka godzin wspólnie spędzały czas doskonaląc jazdę na łyżwach i zjeżdżając z górki lodowej na pontonach. Pomiędzy atrakcjami mogły posilić się hot dogami i gulaszem oraz zebrać autografy i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Na zakończenie każdy z uczestników dostał w prezencie pamiątkowe czapeczki i worki wypełnione fit słodyczami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content