Szachy w mazowieckiej szkole

Turniej finałowy „ Szachy w Mazowieckiej Szkole” organizowany przez MSCDN odbył się w Warszawie 9 grudnia roku bieżącego. W turnieju tym nasza szkołę reprezentował Wiktor Wyszomierski uczeń klasy 2a.
Na zawodach pojawiło się blisko 100 medalistów rejonowych turniejów szachowych z wydziałów MSCDN w Ciechanowie, Ostrołęce, Płocku, Radomiu, Siedlec i Warszawy. Mistrzowie zmierzyli się z mistrzami z podziałem na dziewczynki i chłopców. Przed nimi było 7 rund po 15 minut na zawodnika – system szwajcarski.
Nad prawidłowym przebiegiem czuwali sędziowie PZSzach Pani Paweł Zaskalski oraz Pan Krzysztof Skiba.
Podobnie jak w turniejach rejonowych, zostali wyłonieni zwycięzcy w 3 kategoriach:
• uczniowie klas II
• uczniowie klas III
• uczniowie klas IV
Turniej rozpoczął się o godz.10.00 po krótkim przypomnieniu obowiązujących zasad. Zawodnicy zajęli miejsca zgodnie z kojarzeniem, podali sobie ręce i od tego momentu rozpoczęły się zmagania. Każda runda była pełna emocji, była też okazją do zmierzenia się z nowymi przeciwnikami, ze swoimi mocnymi i słabymi stronami. W sytuacji przegranej, choć towarzyszyły czasem łzy, zawodnicy podejmowali kolejne wyzwania.
Turniej zakończył się wyłonieniem zwycięzców z rejonu Mazowsza.
Wiktor Wyszomierski z wynikiem 3 punktów uplasował się w środku tabeli, co przy jego jeszcze niedużym doświadczeniu turniejowym, grą z teoretycznie najlepszymi przeciwnikami oraz tremą jaką mu towarzyszyła trzeba uznać za dobry wynik i z optymizmem patrzyć na jego dalszy rozwój w kierunku gry w szachy.
Medale, dyplomy i nagrody wręczali Dyrektor MSCDN Jarosław Zaroń i Kierownicza Wydziału w Warszawie Katarzyna Koszewska.
Wszyscy uczestnicy niezależnie od zajętego miejsca i liczby zdobytych punktów byli wygrani. Otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w Finałowym Turnieju Szachowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content