„CUDA, CUDA OGŁASZAJĄ” 2020

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Siedlec po raz siódmy, angażując liczne organizacje i gromadząc setki mieszkańców miasta. W wydarzeniu tym uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły, którzy przebrani za rycerzy i dwórki reprezentowali dwór króla Kacpra.
Wydarzenie poprzedziła uroczysta Msza święta, podczas której ksiądz biskup Kazimierz Gurda zaznaczył, że: „Historia narodzenia w Betlejem i przybycia pogańskich mędrców to wyraźny znak działania Boga, który chce przybliżyć do siebie wszystkich ludzi. Czyni to przez dar wiary. Mędrcy ten dar dostali i go przyjęli. My zostaliśmy tym darem obdarzeni w sakramencie chrztu i powinniśmy starać się, by ten dar w nas trwał. A zachowujemy go dzięki modlitwie i sakramentom”.
Tradycyjnie Orszak wyruszył z kościoła świętego Stanisława, przemierzając ulice centrum miasta zmierzał w kierunku katedry. W kilku punktach trasy były odgrywane aktorskie scenki: na dworze Heroda, walka dobra ze złem, wreszcie pokłon pasterzy i królów przed Świętą Rodziną. Na zakończenie barwnego widowiska był czas na życzenia od prezydenta miasta i błogosławieństwo biskupa siedleckiego, a potem na dzielenie się opłatkiem. Tegoroczny orszak miał również akcent charytatywny. Uczestnicy, datkami wrzucanymi do puszek, mogli wspomóc działalność Siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci. Po zakończeniu orszaku dzieci udały się na ciepły poczęstunek do Katolickiego Liceum, gdzie czekała na nich niespodzianka.
Podczas Orszaku naszą szkołę reprezentowali uczniowie z następujących klas 1a: Antonina Babicz, Natalia Zduniak, 2a: Michalina Babicz, Andzelika Jerzykowska, 2b: Adrian Kuziora; 3b: Lena Skóra, 5a – Kamil Zalewski; 5c: Jarosław Kuziora, 6a – Tomasz Wiśniewski.
Opiekunem i koordynatorem szkolnym była p. Małgorzata Bieluga, a w przygotowanie dzieci zaangażowali się Państwo: Babicz, Zaduniak, Jeżykowscy, Skóra, Zalewscy, Kuziora, Wiśniewscy.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie oraz udział w Orszaku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content